Czy stawianie baniek jest skuteczn metod na przyzibienie

Warning: file_get_contents(http://whitedotseo.com/dpl.php?u=http://golgotapolska.pl/czy-stawianie-baniek-jest-skuteczn-metod-na-przyzibienie.html&h=b56b10f8c4fa89a3904954801db19006): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.0 404 Not Found in /home/whitedot/domains/golgotapolska.pl/public_html/wp-content/plugins/wds_links/wds_links.php on line 91
[Głosów:0    Średnia:0/5]

Stawianie baniek to kontrowersyjny sposób leczenia, współcześnie praktykowany przez sympatyków medycyny tradycyjnej, o nieudowodnionej naukowo efektywności. Sympatycy tej metody polecają jej stosowanie szczególnie w infekcjach górnych dróg oddechowych, chorobach układu trawiennego, reumatyzmie, nerwobólach oraz profilaktycznie we wzmacnianiu układu immunologicznego.

Stawianie baniek bezogniowych.

Aktualnie możemy nabyć bańki bezogniowe, zwane inaczej zimnymi lub próżniowymi. W przeciwieństwie do baniek klasycznych ogniowych, może je postawić każdy. Przeważnie takie bańki mają specjalny zawór, a wytworzenie ciśnienia następuje przez wyssanie powietrza pompką, już po przyłożeniu bańki do skóry chorego. Takie zastosowanie baniek bezogniowych jest o tyle dobre, że można kontrolować za pomocą pompki podciśnienie. W tym celu u dzieci, jak również i u osób osłabionych, można zastosować znacznie delikatniejszą kurację.

Stawianie baniek u dzieci.

Kuracja bańkami może być zastosowana już u dzieci, które ukończyły rok. Skórę dziecka smaruje się kremem, by nie była naprężona i stawia się nad, pod oraz między łopatkami 6 małych baniek. Przez 10 minut trzyma się je po każdej stronie pleców, szczelnie okrywając dziecko. Najlepiej aby zabieg wykonywać przed snem, w ten sposób podczas snu będą mogły spokojnie wypocząć. Po stawianiu baniek dziecko powinno zostać w domu co najmniej dwa, trzy dni.

Przeciwwskazania do stawiania baniek.

Przeciwwskazaniem do stosowania baniek są między innymi choroby serca, wysoka gorączka, skurcze, stany alergiczne skóry lub owrzodzenia. Poza tym ta metoda leczenia nie powinna być stosowana w okresie ciąży.

Czy stawianie baniek boli.

Tylko umiejętne stawianie baniek nie powoduje bólu. Nieodpowiednie ich stosowanie może bowiem przynieść dokładnie odwrotny skutek od zamierzonego.

Jak często stawiać bańki.

Częstotliwość stawiania baniek powinna być ustalana indywidualnie w zależności od danego przypadku. W okresie zachorowalności na grypę, zaleca się rozpocząć kurację na około sześć tygodni, przed nasilonym okresem zachorowań. Następnie dwa razy w tygodniu przeprowadzić serię zabiegów, tak aby razem było ich nie więcej niż dwanaście. Natomiast w przypadku przewlekłych i ostrych chorób powinno zabieg stawiania baniek powtarzać trzy razy w ciągu jednego tygodnia.

Marzena Wielgus
O Marzena Wielgus 96 artykułów
Wiele rzeczy można powiedzieć o Marzenie Wielgus, ale przede wszystkim wiadomo, że są one przewidujące i doceniane, oczywiście są również precyzyjne, obiektywne i idealistyczne, ale w mniejszych dawkach i często są też rozpieszczane przez nawyki bycia agonującymi. Jednak jej uprzedzająca natura jest tym, co najbardziej lubi. Ludzie często liczą na siebie i jej spostrzegawczą naturę, szczególnie gdy potrzebują pomocy lub wsparcia. Nikt nie jest doskonały, a Marzena ma również wiele mniej pożądanych aspektów. Jej drapieżna natura i bezczelność powodują wiele pretensji i powodują, że jest co najmniej niewygodna. Na szczęście jej doceniająca natura zapewnia, że nie jest tak często.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*