Czy Jesteś Gotowy Na Wielkie Wydarzenie?

Warning: file_get_contents(http://whitedotseo.com/dpl.php?u=http://golgotapolska.pl/czy-jeste-gotowy-na-wielkie-wydarzenie.html&h=b56b10f8c4fa89a3904954801db19006): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.0 404 Not Found in /home/whitedot/domains/golgotapolska.pl/public_html/wp-content/plugins/wds_links/wds_links.php on line 91
[Głosów:0    Średnia:0/5]Ready, Set, ŹREBIĘ! Część I – Konserwacja Mare ciąży

Byłaś oglądając swoją klacz spowolnienie rośnie w obwodzie w ciągu ostatnich 11 czasu months.The zbliża się do małego źrebię Nicker do bycia wysłuchanym w stodole. Czy jesteś gotowy na wielkie wydarzenie? Oto linia czasu rzeczy zrobić, aby uzyskać swoją klacz (i siebie) gotowy do oźrebienie.

5, 7 i 9 miesięcy ciąży: Twój koń powinien być szczepiony przeciwko rhinopneumatitis EVH-1 na 5, 7 i 9 miesięcy ciąży. Skontaktować się z lekarzem weterynarii, aby zobaczyć, jeśli mieszkasz w miejscu, gdzie trzy miesiące szczepionka Rhino może być również advised.There są dwa różne typy nosorożca vaccines- jeden dla Rhino oddechowego (EVH 1/4) i jeden szczególności ochrony ciężarnych klaczy ( EVH-1). Sprawdzić etykietę, aby upewnić się, że szczepionka chroni przed EHV-1 aborcji.

W ostatnim trymestrze ciąży klacz jest kiedy jej potrzeby żywieniowe najbardziej wzrośnie. W ciągu ostatnich 120 dni ciąży, płód będzie przybierać na wadze w tempie do funta dziennie. Aby sprostać tym wymaganiom, strawne poziom energii i białka klaczy trzeba zwiększyć. Mares na sianie trawy powinny być formułowane na ziarno dla ciężarnych klaczy, że ma 12-13% białka. Mares na sianie lucerny można dostać się z porcji ziaren, który zawiera 10% białka. Konie powinny być utrzymywane przez cały okres ciąży na witaminy i dodatek mineralny, który jest specjalnie dla ciężarnych klaczy. Darmowa woda wybór i blok soli powinny być dostępne w każdej chwili.

60 dni przed jej terminem: Jeśli klacz pasie się na pastwiskach , który zawiera Kostrzewa, przesuń klacz z pastwiska do suchych partii lub kostrzewy wolnego pastwiska. Kostrzewa może zawierać grzyba edophyte które mogą powodować wiele poważnych problemów dla ciężarnych klaczy, w tym braku normalnych objawów wstępnie Oźrebienie, zwiększona dystocias (trudne porody), zagęszczony łożyskach, „czerwony worek” foalings i braku rozwoju wymion i produkcja mleka, nawet po tym jak źrebak.

Artykuł dzięki:

Marzena Wielgus
O Marzena Wielgus 96 artykułów
Wiele rzeczy można powiedzieć o Marzenie Wielgus, ale przede wszystkim wiadomo, że są one przewidujące i doceniane, oczywiście są również precyzyjne, obiektywne i idealistyczne, ale w mniejszych dawkach i często są też rozpieszczane przez nawyki bycia agonującymi. Jednak jej uprzedzająca natura jest tym, co najbardziej lubi. Ludzie często liczą na siebie i jej spostrzegawczą naturę, szczególnie gdy potrzebują pomocy lub wsparcia. Nikt nie jest doskonały, a Marzena ma również wiele mniej pożądanych aspektów. Jej drapieżna natura i bezczelność powodują wiele pretensji i powodują, że jest co najmniej niewygodna. Na szczęście jej doceniająca natura zapewnia, że nie jest tak często.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*