Poznaj jaki wplyw na organizm ma witamina C

Witamina C, znana również jako kwas askorbinowy stosowana jest w profilaktyce wielu chorób. Jest elementem niezbędnym do tworzenia kolagenu, który spełnia zasadniczą rolę w procesie wzrostu i odnowy komórek, tkanek, naczyń krwionośnych, ścięgien, więzadeł , dziąseł i zębów. Niedobór witaminy C w organizmie zmniejsza jego wydolność fizyczną oraz doprowadza do jego szybszego starzenia.

Witamina C w kosmetyce.

Swoje miejsce w kosmetyce znalazła również witamina C, jako składnik dodawany do wielu kosmetyków. Znajdziemy ją między innymi w kremach ochronnych, rozjaśniających i detoksyfikyjących oraz produktach kosmetycznych do cery dojrzałej. Witamina C działa na cerę rozjaśniająco, energetyzująco, jest bardzo pomocna przy cerze naczyniowej. Ponadto dodawana do kosmetyków likwiduje przebarwienia posłoneczne. Witamina C jest ważna dla urody, chociażby dlatego, że niszczy wolne rodniki i chroni antyoksydanty oraz bierze udział w tworzeniu kolagenu czyli białka odpowiedzialnego za młody wygląd skóry.

Dawkowanie witaminy C.

Bezpieczne dawkowanie witaminy C nie powodujące ryzyka efektów ubocznych to 500 mg do 4 g.

Naturalna witamina C.

Naturalna witamina C otrzymywana jest głównie z owoców głogu. Złożona jest z kwasu askorbinowego oraz z innych substancji enzymatycznych, takich jak bioflawonoidy, hesperydyna i rutyna. Te właśnie substancje towarzyszące ułatwiają wchłanianie kwasu askorbinowego, co decyduje o lepszym przyswajaniu witaminy naturalnej. Naturalna witamina C wraz z jej kompleksem jest więc formą korzystniejszą w suplementacji niż czysty kwas askorbinowy.

Witamina C 1000.

Witamina C 1000 stosowana jest przy nadmiernej kruchości, przepuszczalności lub łamliwości najdrobniejszych naczyń krwionośnych. Znajduje także zastosowanie przy stanach grypopodobnych, w leczeniu zapalenia dziąseł u kobiet w okresie ciąży, a także przy nieżycie błony śluzowej nosa i pokrzywce na tle uczuleniowym. Dodatkowo witamina C 1000 uzupełnia niedobory w stanach zwiększonego zapotrzebowania, spowodowane nadmiernym wysiłkiem fizycznym lub stresem.

Witamina C – apteka.

Witamina C dostępna jest w aptekach stacjonarnych, internetowych oraz sklepach zaopatrujących się w produkty farmaceutyczne. Zwykle występuje pod postacią pigułek lub tabletek musujących do picia.

Witamina C w ciąży.

U kobiet w ciąży witamina C może być stosowana w postaci tabletek dopochwowych przy wystąpieniu łagodnych infekcji pochwy lub w zapobieganiu przedwczesnemu pęknięciu błon płodowych. Również w okresie ciąży witamina C wpływa korzystnie na strukturę kolagenu błon płodowych.

Witamina C w płynie.

Witamina C występuje również w płynie w postaci syropów, nalewek lub tabletek musujących.

Witamina C dla dzieci.

Często słyszymy opinię, że witamina C wzmacnia naszą odporność na przeziębienia, zmniejsza ryzyko infekcji, a do tego jest substancją całkiem nieszkodliwą. Tymczasem ta cenna witamina podawana w nadmiarze w szczególności dzieciom, może zaszkodzić powodując u nich zakwaszenie moczu, dolegliwości żołądkowe lub też wysypkę na skórze. Dlatego profilaktycznie lub w celu uzupełnienia witaminy C u dzieci poleca się wprowadzić do codziennych posiłków naturalne produkty (np. owoce, warzywa), które są cennym źródłem tej witaminy. Natomiast o optymalnej dawce witaminy C dla dzieci w postaci farmakologicznej powinien zadecydować pediatra.

Witamina C w tabletkach.

Witamina C jest dostępna w tradycyjnych pigułkach, specjalnych tabletkach do żucia, syropach, proszkach i w tabletkach o przedłużonym działaniu,. Tabletki z dużą ilością witaminy C o przedłużonym działaniu zapewniają utrzymanie stałego poziomu witaminy C w organizmie. Wytwarzane są przy użyciu najnowszej technologii.

Eco Slim

Zamów dzisiaj i otrzymaj darmową wysyłkę i gwarancję satysfakcji.

50% Tylko dziś!

Be the first to comment on "Poznaj jaki wplyw na organizm ma witamina C"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*