Niepokojce objawy biegunki u noworodka i dziecka Biegunka w okresie ciazy i po alkoholu

Biegunka w ciąży.

Infekcje, które najczęściej powodują biegunkę w czasie ciąży zwykle nie stanowią zagrożenia dla dziecka, jednak odwodnienie, które może rozwijać na skutek biegunki może stanowić zagrożenie dla płodu i zagrozić ciąży. Aby zapobiec odwodnieniu należy pić dużo płynów i unikać kofeiny. Jeśli biegunka jest ciężka, należy skontaktować się z lekarzem.

Po alkoholu.

Biegunka po spożyciu alkoholu jest wynikiem niezdolności komórek jelit do absorbowania wody. Jednak nie wszyscy ludzie doświadczają biegunek w wyniku nadmiernego spożycia alkoholu . Przewlekłe biegunki uzależnione są od indywidualnej wrażliwości organizmu człowieka na alkohol, ilości spożywanego alkoholu oraz jego pochodzenia i typu.

U noworodka.

Biegunki u noworodka są dość niebezpieczne z powodu szybkiej utraty elektrolitów i soli mineralnych z organizmu. To z kolei może prowadzić do odwodnienia i poważnych konsekwencji zdrowotnych. Biegunka u noworodka może być spowodowana różnymi czynnikami, najczęściej wynika z zatrucia pokarmowego przez nieodpowiednie przechowywanie posiłków lub podawanie dziecku nieświeżego pokarmu. Inne przyczyny biegunek to: infekcje przewodu pokarmowego ( tj. biegunka rotawirusowa, lamblioza, czerwonka bakteryjna, dur brzuszny lub salmonelloza), a także wynik alergii czy nietolerancji niektórych składników pokarmowych (np. glutenu lub krowiego mleka). U niemowląt i noworodków najlepszą formą profilaktyki, skutecznie chroniąca przed tą dolegliwością jest karmienie piersią. U noworodków karmionych sztucznym pokarmem w przypadku wystąpienie biegunki często stosuje się lecznicze mieszanki mleczne (hipoalergiczne, bezglutenowe, bezsacharozowe i bezlaktozowe), a do ustnego nawadniania stosuje się rozcieńczoną w przygotowanej wodzie glukozę, herbatki niesłodzone, (rumiankowa, koperkowa) i roztwory elektrolitów. Jeżeli metody leczenia dietą i płynami nie przynoszą rezultatów, należy udać się z dzieckiem do lekarza.

U dziecka.

Jedną z najczęstszych przyczyn biegunki u dzieci jest wirusowe zapalenie żołądka i jelit – powszechnie znane jako „grypa żołądkowa”. Biegunka może pojawić się także w wyniku niewłaściwej diety, zaburzeń w składzie flory jelitowej, które występują po zastosowaniu antybiotyku, nietolerancji pokarmowych lub towarzyszyć chorobom takim jak celiakia czy mukowiscydoza. Pomimo że biegunka jest częstym problemem w okresie dzieciństwa, może prowadzić do odwodnienia i poważnych problemów zdrowotnych. U dzieci, cięższy przebieg biegunki może doprowadzić do odwodnienia zaledwie w ciągu jednego lub dwóch dni. Jeśli dziecko ma biegunkę powyżej doby, należy skontaktować się z lekarzem pediatrą.

Eco Slim

Zamów dzisiaj i otrzymaj darmową wysyłkę i gwarancję satysfakcji.

50% Tylko dziś!

Be the first to comment on "Niepokojce objawy biegunki u noworodka i dziecka Biegunka w okresie ciazy i po alkoholu"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*